Please enable JavaScript to view this website
 
Gruszka i Pietruszka - logo

Chłodnik ogórkowo-pomidorowy

Przedstawiamy alternatywę dla tradycyjnego chłodnika z botwinki: nasz ogórkowo-pomidorowy krem, który orzeźwi i nasyci. 2w1 w najlepszej postaci.

 • Rodzaj: Zupa
 • Czas przygotowania: 30 MIN + CHŁODZENIE
 • Ilość porcji: 4

SKŁADNIKI

 • 0,5 KG OGÓRKÓW GRUNTOWYCH
 • 0,5KG POMIDORÓW
 • 1 CZERWONA CEBULA
 • 3 ZĄBKI CZOSNKU
 • 1 CZERWONA PAPRYKA
 • ½ ŁYŻECZKI CHILLI BEZ PESTEK

PRZYGOTUJ

 • 1 ŁYŻKA OLIWY
 • SÓL, PIEPRZ
 • ½ ŁYŻECZKI CUKRU

1.Cebulę i czosnek siekamy w drobną kostkę. Pomidory sparzamy i obieramy ze skórki. Kroimy w kostkę, i dodajemy do cebuli. Ogórki i paprykę obieramy i również dodajemy do reszty.

2.Doprawiamy, dodajemy oliwę i miksujemy za pomocą blendera na gładki krem.

3 Chłodzimy w lodówce minimum 1 godzinę.

4.Podajemy np. z grzankami i polewamy oliwą.

powrót
Hello, Gruszka Pietruszka

793 707 936
Please enable Javascript to view


Gruszka i Pietruszka to inicjatywa wynikająca wprost z naszych potrzeb, dlatego wkładamy w nią tyle serca. Narazie tylko Wrocław. Chcemy, aby nawet najbardziej zabiegani wrocławianie mieli dostęp do pysznych, ekologicznych warzyw i mięsa bez konieczności spędzania każdej wolnej chwili na jeżdżeniu od bazaru do eko sklepu. Gdy tworzyliśmy tą inicjatywę w głowie mieliśmy mleczarzy, którzy co rano podmieniali pustą butelkę mleka na pełną pod drzwiami naszych rodziców czy dziadków. Chcielibyśmy zastosować tą zasadę, żeby w każdym domu znalazło się miejsce na zdrową, samodzielnie przygotowaną żywność bez konieczności kupowania litra oleju sezamowego czy pół litra sosu sojowego do jednej czy dwóch potraw.

Dlatego do każdej skrzynki oprócz kilku kilogramów owoców, warzyw i artykułów pakowanych dołączone są też przepisy. Gruszka i Pietruszka to zdrowa żywność, którą po przyjściu z pracy możesz od razu wykorzystać - wybierasz przepis i szykujesz specjalnie przyszykowane potrawy z towarów prosto od rolnika. Wszystko jest w zestawie, potrzebujesz jedynie soli, pieprzu, oliwy do smażenia i miejsca do przygotowania obiadu czy kolacji. Staramy się tworzyć potrawy w taki sposóby, by były sezonowe, żeby nikt nie przegapił szparagów czy borówek.

Od początku ważna była jakość – zarówno produktów jak i przygotowanych przez nas przepisów. Chcemy, aby były nietuzinkowe, bo z polskich produktów oprócz dań tradycyjnych można przygotować całą feerię smaków z różnych stron świata. Mamy nadzieję, że nasz pomysł, nasze produkty przypadną Wam do gustu i będziemy razem wspierać miejscowych rolników, szykując przy tym restauracyjnej jakości jedzenie samodzielnie w swojej kuchni, z dostawą pod same drzwi.

W ofercie mamy trzy typy skrzynek. Wegetariańską, standradową i rodzinną, dostarczamy je co 2 tydzień. W przyszłości chcielibyśmy żeby zdrowa żywność docierała do Was co tydzień, ale na tą chwilę, jeszcze nie mamy takiej możliwości. Zapraszamy do zamawiania skrzynek prosto od rolnika.

Gruszka i Pietruszka - Zdrowa żywność Wrocław

Copyright © 2016 Gruszka i Pietruszka. designed by Coal Creative - agencja interaktywna