Please enable JavaScript to view this website
 
Gruszka i Pietruszka - logo

Nasi dostawcy

Nasi Dostawcy

Nasi Dostawcy (12)

Pstrąg Kłodzki

Skrzynka:

Ziemia Kłodzka jest nazywana „krainą pstrąga i lipienia” z racji licznego występowania tych gatunków ryb w krystalicznie czystych, górskich rzekach i potokach Kotliny Kłodzkiej.

EkoŁukta

Produkcja w EkoŁukta odbywa się w sposób tradycyjny, a wiele czynności w zakładzie wykonywanych jest ręcznie, bez udziału maszyn. Przyjazne środowisku przyrodniczemu metody produkcji połączone z najwyższej jakości surowcem pozyskiwanym z ekologicznych, regionalnych upraw i hodowli rolniczych decydują o wyjątkowości serów, jogurtów i twarogów naszego producenta.

W wyrobach mleczarskich marki EkoŁukta odnajdziemy tylko naturalne składniki nieskażone chemicznymi dodatkami, najwyższą jakość i pełne bezpieczeństwo oferowanych produktów potwierdzają nasze ekocertyfikaty.

Szparagi prosto z pola

Plantacja szparagów w Strzeganowicach obok Wrocławia jest nie tylko największa, ale i najstarsza na całym Dolnym Śląsku.

W sezonie zatrudnionych jest tam około 150 osób. Kiedyś sprzedawano szparagi głównie na eksport, teraz cieszą się coraz to większym powodzeniem także wśród rodaków.

Bio Planet

BIO PLANET jest liderem rynku polskiego w zakresie produkcji i dystrybucji żywności ekologicznej. Firma od blisko 10 lat oferuje certyfikowane produkty ekologiczne.

W ofercie posiadają ponad 2.300 produktów, które zaspokajają potrzeby stale rosnącej liczby wymagających klientów zainteresowanych żywnością bio. Zdrowa żywność poddawana jest szczegółowej kontroli przez wyspecjalizowane jednostki certyfikujące żywność ekologiczną.

Dostarczają na rynek najwyższej jakości produkty ekologiczne pod własną marką Bio

Polskie Eko Zagrody

POLSKIE EKO ZAGRODY powstały w 2013 roku. Są pierwszą przetwórnią i dystrybutorem tak licznego asortymentu drobiu ekologicznego jakim jest: indyk, kurczak, kaczka i gęś.

Wszystkie produkty są polskie i w 100% ekologiczne. POLSKIE EKO ZAGRODY są pod stałym nadzorem jednostki certyfikującej AGRO BIO TEST.

Wańczykówka

Skrzynka:

W Wańczykówce wytwarza się sery farmerskie z mleka krowiego i koziego, wyrabiane ręcznie, a wdrożony system HACCP zapewnia, że są one produkowane w zgodzie ze wszystkimi zasadami bezpieczeństwa.

Wasąg

Skrzynka:

Zakład Wasąg od początku swojego istnienia za cel brał sobie działanie w zgodzie z naturą. Dlatego też dokłada wszelkich starań, by tradycję połączyć z zachowaniem wszelkich procedur chowu ekologicznego.

Wieprzowina od naszego producenta posiada nadany przez Ministra Rolnictwa certyfikat Ekogwarancji, a sama firma oddalona jest od miejskich aglomeracji i otoczona roztoczańskimi Parkami Narodowymi.

Klimeko

Skrzynka:

Firma PPH Klimeko Bogusław Klimczak to mała firma rodzinna przetwarzająca mleko od 1995 roku: „Cenimy naturalność smaku, powrót do tradycji i prostoty wytwarzania. Dbamy o wysoką jakość produktów poprzez higienę produkcyjną, a opakowanie próżniowe jest bezpiecznym i naturalnym sposobem zwiększenia trwałości produktu.”

Wiesław Więzowski

Skrzynka:

Nioski hodowane na wolnym wybiegu mają stały dostęp do świeżej roślinności, gniazdują wedle upodobania, mogą też bez przeszkód hasać po naturalnym wybiegu. Przede wszystkim jednak mają możliwość wieść godne, kurze życie. Dodatkowo jajka od szczęśliwych kur smakują wyśmienicie. Są wolne od antybiotyków i substancji chemicznych, które niekiedy podaje się kurom z chowu klatkowego.

P.P.H. BRZEZIECKI, Kiełczygłowo

Skrzynka:

Chrzan po wiejsku przyjechał do Was prosto z Kiełczygłowa, czyli kolebki hodowli chrzanu w Polsce.

powrót
Hello, Gruszka Pietruszka

793 707 936
Please enable Javascript to view


Gruszka i Pietruszka to inicjatywa wynikająca wprost z naszych potrzeb, dlatego wkładamy w nią tyle serca. Narazie tylko Wrocław. Chcemy, aby nawet najbardziej zabiegani wrocławianie mieli dostęp do pysznych, ekologicznych warzyw i mięsa bez konieczności spędzania każdej wolnej chwili na jeżdżeniu od bazaru do eko sklepu. Gdy tworzyliśmy tą inicjatywę w głowie mieliśmy mleczarzy, którzy co rano podmieniali pustą butelkę mleka na pełną pod drzwiami naszych rodziców czy dziadków. Chcielibyśmy zastosować tą zasadę, żeby w każdym domu znalazło się miejsce na zdrową, samodzielnie przygotowaną żywność bez konieczności kupowania litra oleju sezamowego czy pół litra sosu sojowego do jednej czy dwóch potraw.

Dlatego do każdej skrzynki oprócz kilku kilogramów owoców, warzyw i artykułów pakowanych dołączone są też przepisy. Gruszka i Pietruszka to zdrowa żywność, którą po przyjściu z pracy możesz od razu wykorzystać - wybierasz przepis i szykujesz specjalnie przyszykowane potrawy z towarów prosto od rolnika. Wszystko jest w zestawie, potrzebujesz jedynie soli, pieprzu, oliwy do smażenia i miejsca do przygotowania obiadu czy kolacji. Staramy się tworzyć potrawy w taki sposóby, by były sezonowe, żeby nikt nie przegapił szparagów czy borówek.

Od początku ważna była jakość – zarówno produktów jak i przygotowanych przez nas przepisów. Chcemy, aby były nietuzinkowe, bo z polskich produktów oprócz dań tradycyjnych można przygotować całą feerię smaków z różnych stron świata. Mamy nadzieję, że nasz pomysł, nasze produkty przypadną Wam do gustu i będziemy razem wspierać miejscowych rolników, szykując przy tym restauracyjnej jakości jedzenie samodzielnie w swojej kuchni, z dostawą pod same drzwi.

W ofercie mamy trzy typy skrzynek. Wegetariańską, standradową i rodzinną, dostarczamy je co 2 tydzień. W przyszłości chcielibyśmy żeby zdrowa żywność docierała do Was co tydzień, ale na tą chwilę, jeszcze nie mamy takiej możliwości. Zapraszamy do zamawiania skrzynek prosto od rolnika.

Gruszka i Pietruszka - Zdrowa żywność Wrocław

Copyright © 2016 Gruszka i Pietruszka. designed by Coal Creative - agencja interaktywna